ANASINIFI ÖĞRENCİLERİMİZ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADILAR

SANKO Okulları Anasınıfı öğrencilerimiz “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü”nde çeşitli etkinliklerle hayvan haklarını öğrendiler ve hayvan sevgisini pekiştirdiler.
Hazırlık Grubu öğrencilerimiz, hayvanları korumanın önemini, hayvanların çevreye ve insanlara faydalarını, hayvanları korumak adına yapılması gerekenleri çember toplantısında sohbet ederek paylaştılar. Sohbet sırasında havaların soğuduğundan bahsederek sokak hayvanlarını korumak için yapması gereken yardımların ne olacağı hakkında beyin fırtınası yaptılar.
Atık materyallerden sokak hayvanlarına mama kabı yaptılar. Yapılan mama kaplarını eve götürerek velileri ile birlikte uygun yerlere bırakıp sokak hayvanlarını gözlemlediler. Günün sonunda hayvanları korumanın önemi konusundaki farkındalıklarını geliştirdiler.
Küçük Yaş Grubu öğrencilerimiz ise “Hayvan dostlarımızın sorumluluğunu alalım. Mutlu edelim, mutlu olalım” sloganıyla yola çıkarak sokak hayvanları için mama kabı hazırladılar.
“Şurup” isimli dostumuz ile tanışan öğrencilerimiz; Şurup’un, hazırladıkları mama kabından su içmesini sağlayarak sıra ile mama kaplarını doldurma sorumluluğunu aldılar.