SANKO OKULLARI ANA SINIF VE 1. SINIF ÖĞRENCİLERİ KURA HEYECANI YAŞANDI

SANKO Okulları ana sınıfı ve ilkokul 1. sınıflar için “Veli Bilgilendirme Toplantısı ve Kura Çekimi” düzenlendi.

Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya, okul yöneticileri, öğretmenler ve veliler katıldı.

SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, bugün öğrencilerin çok heyecan verici bir sürece başladığını, bu sene birinci sınıfa başlayan öğrencilerin 2030 yıllında, ana sınıfına başlayan öğrencilerin ise 2031-2032 yıllarında liseden mezun olacaklarını ifade ederek, eğitimin çok uzun bir yolculuk olduğuna 1 gün, 1 hafta, 1 ay veya 1 yılda tamamlanan süreç olmadığını belirterek “Şu anda anasınıfı hazırlık grubuna başlayan bir öğrencilerimiz ile 12-13 yıllık uzun bir yolculuğa çıkıyoruz, bu uzun birliktelikte en değerli varlıklarınızı bizlere güvenerek emanet ettiğiniz için teşekkür ederiz.”dedi.

SANKO İlkokul Müdürü Hülya Bingül konuşmasında ise “Sizlerle amacımız ortak ve çok değerli bu amaç için çocuklarımızı geleceğe güçlü ve başarılı birer bütün insan olarak, iyi birer insan olarak yetiştirmek için birlikte ve birbirimize destek vererek yol alacağız. Bu dönemler, öğretmenlerle velilerin sıkı işbirliği ve en önemlisi güçlü bir uyum içinde olmaları gereken en önemli dönemlerden biridir. İşte tam da bu noktada yeterince başarılı bir uyum sergileyebilirsek çocuklarımız için harika işler ortaya koymuş olacağız. Güven ve uyum en önemli anahtar kelimelerimiz olacak.”dedi.

Toplantı, ana sınıfı ve 1. sınıf öğretmenlerinin kura ile belirlenmesiyle sona erdi.