SANKO İLKOKULUNDA VELİLERE “ÇOCUKTA DAVRANIŞ DEĞİŞİKLİĞİ YARATMAK”, ÖĞRENCİLERE İSE “VERİMLİ DERS ÇALIŞMA” KONULU SUNUM DÜZENLENDİ

Çocukluk ve ergenlik dönemlerinin getirdiği fiziksel ve psikolojik değişimler, özellikle son dönemde yaşanan kuşak farkının da artmasıyla birlikte, daha büyük problemlere ve anne babalarda endişeye yol açmaktadır. Yanlış öğrenilen davranış kalıplarının alışkanlığa dönüşmesi, ileriki yıllarda müdahaleleri zorlaştırmakta, çocuklarımız bu davranışlarını değiştirmeye direnç göstermektedir.

Bu nedenlerle 3. ve 4. sınıf velilerimiz için SANKO Okulları Psikolojik Danışma ve Rehberlik Direktörü İpek Kundak tarafından iki ayrı oturum şeklinde düzenlenen seminerde, çocukluk ve ergenlik dönemlerinde yaşanan sıkıntılar, çözüm yolları ile çocuklarda sorumluluk bilinci, itaat etme eğilimi, irade eğitimi ve kuşak çatışması gibi pek çok önemli başlıkta velilerimize bilgilendirme yapıldı.

Özellikle problemli davranış biçimlerini değiştirmede motivasyon kaynaklarının kullanılmasına vurgu yapılan interaktif sunum, velilerimiz tarafından büyük bir beğeni ile izlendi.

SANKO İlkokulu 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik sunumda ise, verimli çalışmanın tanımı, verimli çalışma yolları ve çalışmadan öğrencileri alıkoyan tuzaklar gibi konularda bilgi verildi. Öğrencilerin büyük ilgiyle izlediği sunumun sonunda öğrencilerin soruları yanıtlandı.