BU DEFA ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ YARIŞTI- QUIZ SHOW

Öğrencilerin İngilizce kullanmalarını amaçlayan, yaratıcılıklarını geliştirmeyi sağlayan Quiz Show aynı zamanda lise ve ortaokul öğrencilerini de aynı projede buluşturarak farklı yaş gruplarının da beraber çalışmalarına imkan sağlıyor.

Organizasyonunda lise öğrencilerimizden İbrahim Bartık, Cevdet Özen, Ahmet Mutafoğlu, Bilge Boran ve Azra Arılar’ın olduğu ve sunuculuğunu Duru Nacak ve Kağan Aydınçelebi’nin yaptığı Quiz Show’da ortaokul 5., 6., ve 7. sınıf öğrencilerimiz yarışırken 8. sınıf öğrencilerimiz de genel kültür sorularıyla şova katkıda bulundular. İngilizce öğretmenimiz Dalia Sultan’ın 5. sınıf öğrencileriyle hazırlamış olduğu ‘Tom’s Diner’ adlı gösteri de büyük ilgi gördü.

Quiz Show’da seyirciler de unutulmadı ve onlara da mikrofon uzatılarak ekranda yansıtılan emojilerden hikaye yaratmaları istendi. Öğrencilerimiz büyük cesaret örneği göstererek anlık yarattıkları İngilizce hikayelerini paylaştılar.

Öğretmenlerimiz Brian Richardson, Dali Sultan ve Qusai Alsheikh’in jüriliğini yaptığı şovda Eren Adıyaman, Beren Mermer, Ada Aral, Zeynep Naz Yetkin ve Beyzanur Ocak’ tan oluşan D grubu birinci oldu. Öğrencilere ödüllerini takdim eden Müdür Yardımcımız Murat Kalkan öğrencilerin yabancı dil öğrenimine katkı sunan etkinlik için Yabancı Diller Direktörü Sultan Ulu’yu ve gösterdikleri performanstan dolayı da tüm yarışmacıları kutladı.