YENİLİKLERİYLE QUIZ SHOW

Özel Sanko Liseleri öğrencileri, her sene farklı içerikle gelenekselleşen ve öğrencileri bir araya getiren Quiz Show’da yarıştılar.
Öğrencilerimizin İngilizce konuşmalarına ve yaratıcılıklarını sergilemelerine ortam sağlayan Quiz Show’da, “hikaye oluşturma”, “kelime dağarcıklarını geliştirme” ye yönelik performansların yanı sıra “siber suçlar”, “sosyal medya kullanımı”, “yardımlaşma” ve “hayata tutunma” konularında da farkındalık yaratan videolar izlendi ve yorumlandı. Quiz Show’da öğrenciler performanslarıyla öğretmenlerini gururlandırdılar.

Dünyada çok bilinen bir sunum formatı olan “PechaKucha”yı Ulaş Dabancı tanıtırken, Ayça Tezkerecioğlu da aynı formatla “Teknoloji Bizi Şişmanlatıyor” konulu sunumuyla Quiz Show’a renk kattı.

Öğretmenlerimiz B. Nathan Pinson, Brian Richardson ve Kerim Gülşen’in jüriliğini yaptığı Quiz Show’da Ahmet Çolak, Selen Göğüş ve Sinem Pelin Kahriman’dan oluşan A grubu birinci oldu; bireyselde “En İyi Performans” ödülü Ezgi Selin Bayar’a verildi. Kazananların ödüllerini takdim eden Sanko Liseleri Müdürü Uğur Topuz, öğrencilerin yabancı dil öğrenimine önemli katkı sağlayan bu etkinlik için Yabancı Diller Direktörü Sultan Ulu’yu ve yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik etti.