GAZİŞEHİR GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ (GFK) SANKO OKULLARINDA ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU

Başarılı futbolcularımız Muhammet Reis, Pierre Webo ve Teknik Direktörümüz Erkan Sözeri, Özel Sanko Okulları'nda öğrencilerle bir araya geldi.

Özel Sanko Okulları'nda gerçekleşen panelde, futbolcularımız ve teknik direktörümüz Erkan Sözeri öğrencilerin sorularını yanıtladı. Salona futbolcularımızın girişiyle birlikte büyük bir coşku yaşanırken, öğrencilerin ilgisi zaman zaman eğlenceli anlar yaşanmasına sebep oldu.

Futbolcularımızın biyografileriyle başlayan panel, öğrenciler sorular sorarak futbolcu ağabeylerinden tavsiyeler aldılar. Panelin sonunda ise Kulüp Müdürümüz Kemal Aslan, futbolcularımız Muhammet Reis ve Pierre Webo, Teknik Direktörümüz Erkan Sözeri öğrencilere kulübümüz formasını yapılan çekilişle hediye etti.

Pierre Webo ve takım kaptanımız Muhammet Reis'e çeşitli sorular soran öğrenciler bundan sonraki süreçte de takımdan şampiyonluk beklediklerini ifade ettiler.

SÖZERİ "ÖNCE EĞİTİM"

Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Erkan Sözeri, böylesine bir coşku beklemediklerini dile getirerek, "Takım olma yolunda önemli adımlar attığımız şu günlerde Gaziantep halkının da desteğine fazlasıyla ihtiyaç duyuyoruz. Bu doğrultuda çeşitli organizasyonlar da düzenliyoruz ve ilk olarak Sanko Okulları'nın misafiri olduk. Gerçekten burada muhteşem bir atmosferle karşılaştık ve genç kardeşlerimizin gözlerindeki heyecan bizleri de fazlasıyla mutlu etti. Sizlere gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyorum ancak bir kaç küçük tavsiye de bulunmak istiyorum. Elbetteki hayatınızın her alanında spora yer verin ve spor yapın ancak bunu özellikle bu yaşlarda merkez haline getirmemelisiniz. Sizler ilk olarak önceliğinizi eğitiminize vermelisiniz, unutmayın ki futbolcu olmanın temel şartlarından birisi de kendini her konuda geliştirmektir. O yüzden sizlerden ricam, lütfen öğretmenlerinizin sözlerini dikkate alın ve derslerinize önem gösterin ondan sonraki süreçte de ister futbol, ister basketbol olsun gerekli aktivitelerinizi yapın." diye konuştu.

MUHAMMET REİS "BURADA OLMAKTAN DOLAYI ÇOK MUTLUYUZ"

Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü takım kaptanı Muhammet Reis böylesine bir organizasyondan dolayı Jülide Konukoğlu ve okul yönetimine teşekkür ederek, "Öncelikle bizlere bu fırsatı vererek misafir eden sayın Jülide Konukoğlu ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Gerçekten burada olmak, sizlerle tanışma fırsatı bulmak bizleri fazlasıyla mutlu etti. Bundan sonraki süreçte de sizleri tribünde, yanımızda görmekten büyük mutluluk duyarız" dedi.

Futbola nasıl başladığıyla ilgili bir soru gelmesine ise Muhammet Reis, "Henüz ilkokula gidiyordum ve ne yazık ki giyecek bir kramponumuz dahi bulunmuyordu. Mahalledeki abilerimiz, kardeşlerimiz hep bir aradaydık ve bir gün arkadaşım seçmelerin olduğunu bana söyledi. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ederim ki, kendi ayakkabasını vererek o seçmelere girmemi sağladı. Nitekim Trabzonspor'un alt yapısında çıktığım bu yolculukta şimdi Gaziantep'e kadar geldim. Kariyerimde dört şampiyonluk yaşadım ve gerçekten çok özel hatıralara sahibim. Sizlerde hiç bir engel tanımadan hayallerinizin peşinden koşun ama bu sırada önceliğinizi de eğitiminize vermeyi kesinlikle ihmal etmeyin" ifadelerini kullandı.

PİERRE WEBO "TÜRKİYE İKİNCİ VATANIM"

Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü'nün yıldız isimlerinden Pierre Webo, öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği isimlerden oldu. Yıldız futbolcuya öğrenciler tarafından Portekizce ve İspanyolca sorulan sorular, salonda bulunan herkesin takdirini topladı. Öğrencilerin göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür eden Pierre Webo, "Öncelikle burada bulunmaktan ve sizlerle tanışma fırsatından dolayı oldukça memnunum. Gaziantep'e geldiğim günden bu yana insanlar gerçekten çok ilgi gösteriyorlar ve bu durum benim şehre olan adaptasyonumu da hızlandırdı. Türkiye'de uzun süredir forma giyiyorum ve burası benim adeta ikinci vatanım olmuş durumda. Umut ediyorum ki Gazişehir formasıyla da şampiyonluk yaşarız ve bu şehirde yaşayan insanları da mutlu etmeyi başarırız" dedi.

ÖĞRENCİLERE FORMA HEDİYE EDİLDİ

Programın sona ermesinin ardından futbolcularımız, yapılan çekiliş sonunda öğrencilere Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü formasını hediye ettiler. Teknik Direktörümüz Erkan Sözeri ve futbolcularımız son olarak 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.

Ayrıca programın sonunda SANKO Okulları Genel Müdürü Melike Toklucu, kulübümüze bir plaket takdim etti.