ANASINIFLARI VE 1. SINIF ÖĞRENCİ VELİLERİ KURA HEYECANI YAŞADI

SANKO İLKOKULU MÜDÜRÜ HÜLYA BİNGÜL: “ÇOCUKLARIN PROBLEMLERİNİ ÇÖZMEK YERİNE, PROBLEMLERİNİ KENDİLERİ ÇÖZECEK GÜÇTE ÇOCUKLAR YETİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Özel SANKO Okulları Abdulkadir Konukoğlu Kültür ve Spor Merkezi Konferans Salonunda, anasınıfı ve ilkokul 1. sınıf öğrenci velilerine yönelik “Veli Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi.

Özel SANKO İlkokulu Müdürü Hülya Bingül, “Bugün eğitimciler olarak en çok ihtiyacımız olan şeylerden biri, bu güzel yolculuk sırasında sizlerle uyumlu bir takım arkadaşı olarak çocuklarımızı ulaşabilecekleri en güzel geleceğe taşımak” dedi.

Güçlü, kendine yetebilen, sorumluluk sahibi, yaşadığı dünyaya duyarlı, mutlu ve başarılı öğrenciler yetiştirmek istediklerini ifade eden Bingül, “Onları hayata güçlü bir şekilde hazırlamak istiyoruz” diye konuştu.

Çocukların imkanlarının çok ancak becerilerinin daha az gelişmiş durumda olduğunu hatırlatan Bingül, “Çocuklarımızın problemlerini çözmek yerine, problemlerini kendileri çözecek güçte çocuklar yetiştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Toplantı, anasınıfları ve 1. sınıfların öğretmenlerinin kura ile belirlenmesiyle sona erdi.