ÖZEL SANKO OKULLARININ 16 ÖĞRENCİSİ KANGURU MATEMATİK SINAVI FİNALLERİNDE

Özel SANKO Okullarının 16 öğrencisi Kanguru Matematik Sınavının ilk sınavını başarı ile geçerek final sınavlarına katılma hakkı kazandı.

Kanguru Matematik Sınavı; öğrencilere matematik dersinde edindikleri becerileri uluslararası düzeyde sergileme, ulusal ve uluslararası düzeyde matematik bilgi ve sevgisini yaygınlaştırma, uluslararası düzeyde ortak bir matematik kültürü oluşturma ve ezbere dayalı matematik bilgisinden ziyade yaratıcı matematik düşünce sistemlerini geliştirmek amacıyla düzenlenmektedir.

İlkokul üçüncü sınıftan lise on ikinci sınıfa kadar her kademeden öğrencinin yer aldığı sınava bu yıl ülkemizden 34.630 öğrenci katıldı. Özel SANKO İlkokulu öğrencilerinden Kayra Öztemiz, Baran Alagöz, Mehmet Ertuğrul Kaya, Irmak Erdem, Eren Özgüler ve İpek Naz Karslı, Özel SANKO Ortaokulu öğrencilerinden Selin Deniz Akdoğan, Berkay Dobooğlu, Arda Karayılan, Eren Adıyaman, Umut Mutlu, Berke Halavurt ve Eylül Özpolat, Özel SANKO Liseleri öğrencilerinden Erengül Dana, Vahit Alp Hıdıroğlu ve Murat Altındağ ilk sınavı başarı ile geçerek final sınavlarına katılma hakkı kazandı.

Özel SANKO Okulları Genel Müdürü Melike Toklucu, ilk sınavı geçen 1922 öğrenciden 16 öğrencinin Özel SANKO Okulları öğrencisi olmasından gurur duyduklarını ifade ederek final sınavında öğrencilerine başarılar diledi.