8. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ LİSEMİZDE BİLİMLE DOLU BİR GÜN GEÇİRDİLER

Özel Sanko Liseleri, “Deneylerle TEOG Atölyesi” çalışmaları çerçevesinde Özel Sanko Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri ile bilimle dolu eğlenceli bir gün geçirdiler. Program içeriğinde öğrencilerimiz lise fen zümresi öğretmenlerimizin rehberliğinde, Robotik dersinde robotik kodlama, Genetikte çileğin DNA izolasyonu üzerinde çalışmalar yaparken Mekatronikte pnömatik sistemler, CNC ve 3D yazıcı uygulamaları ile bilime farklı açılardan yaklaşımda bulunmayı öğrendiler.

Fizikte elektrik devreleri ve lambaların parlaklığı, elektroskop kullanımı, basit makinalar, Kimyada hal değişimi (süblimleşme), sihirli mürekkep, yapay kar tanesi, ince tabaka kromatogrofisi ve Biyolojide mikroskop uygulamaları ile hem eğlendiler hem de meraklarını giderebilecek sorulara cevap aradılar.

Ortaokulun öğrencilerine deneyler yaparken yaşayarak öğrenmenin mutluluğunu öğrencilerimizle paylaşan öğretmenlerimiz de meraklı öğrencilerimizle keyifli bir gün geçirdiler. Küçük sürprizlerle renklendirilen günün sonunda memnuniyetlerini ifade ederek teşekkür eden öğrencilerimize Liseler Müdürümüz Mutlu Koçağra yaptığı konuşmasında yaklaşan TEOG sınavında başarılar diledi ve gelecek programlarda buluşma dileğini iletti.