ÖZEL SANKO LİSELERİNDE “QUIZ SHOW” DÜZENLENDİ

Özel Sanko Koleji ile Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri, ilk defa organize edilen “Quiz Show” yarışmasında yarıştılar.

Öğrencilerimizin sosyal becerilerini geliştirmek, İngilizceyi farklı ortam ve hedeflerde kullanmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmada 9. , 10. ve 11. sınıf öğrencilerinden oluşan dört ayrı grup yarıştı. “Hikaye anlatımı, özlü sözlerin yorumlanması, genel kültür soruları, kelime bilgisi ve kavram ilişkilendirme” gibi 5 ayrı kategoride yarışan öğrencilerimiz büyük bir performans sergiledi.
Yarışma Müzik öğretmenimiz Ozan Tekin’in hazırlamış olduğu müzik dinletisiyle devam etti. Tüm öğrencilerimizin aktif katılım sağladığı yarışmada, Bilge Boran, Alper Koçer, Rümeysa Özkarslı ve Elif Özgör’den oluşan “A Grubu" kazanan takım oldu. Liseler Müdürümüz Mutlu Koçağra “A Grubu” takımına ödüllerini takdim etti.

İngilizce öğretmenlerimizden jüri üyeliği yapan John Lange, Kerim Gülşen ve Ryan Tidd, yarışan grupların performanslarından çok memnun kaldıklarını ve kazanan grup ile diğer gruplar arasında çok büyük fark olmadığını belirttiler.

Yabancı Diller Direktörümüz Sultan Ulu’nun önderliğinde ve öğrencilerimizden Gülfem Adıyaman, Etka Vermez, Murat Altındağ, Yasemin Ongun, Nazlı Ece Kervancıoğlu ve Emir Alpay’ın da içinde bulunduğu organizasyon ekibinin emeği ile gerçekleşen yarışma büyük ilgi topladı.