SANKO OKULLARI “SPORCU GELİŞİM PERFORMANS KAMPI” DÜZENLEDİ

Özel Sanko Okullarının, yüzme, basketbol, voleybol, masa tenisi ve kort tenisi takımlarının katıldığı Sporcu Gelişim Performans Kampı Bolu’da düzenlendi.

Üç aşamadan oluşan ve 18 Ağustos’ta Özel Sanko Okullarında çalışmalarına başlayan sporcular günlük antrenman yaparak birinci aşamayı tamamladı. 120 öğrenci ve 10 öğretmen ile ikinci aşama çalışmaları Bolu’da düzenlenen kampla gerçekleştirildi.

10 gün süren kampta sporcular sabah ve akşam olmak üzere günde iki yoğun antrenmanın yanı sıra eğitim, seminer ve pek çok etkinlikle zenginleştirilen program uygulandı.

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Rıdvan Ekmekçi’nin “İletişim ve Psikoloji” seminerinde yararlı bilgiler edinen sporcular, Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu Üyesi Cem Çağal’dan “Basketbolda 1x1 savunma, hücum, aldatmalar, doğru şut tekniği”, Bolu İl Sağlı Müdürlüğü uzman eğiticilerinden “İlk Yardım” eğitimi, Özel Sanko Okulları Beden Eğitimi Öğretmeni Ahmet Süral’dan “Sporcu Beslenmesi” ve Outdoor Uzmanı Tolga Öz’den “Ormanda ateş yakma ve baraka kurma” konulu eğitimler aldılar.

Özel Sanko Okullarının yıldız kız-erkek basketbol takımı Bolu Basketbol İl Karması ile hazırlık maçlarını gerçekleştirdi. Grup dinamiğini geliştirici eğitim ve oyunlar oynayan öğrenciler, Gölcük Tabiat Parkı’nda doğa yürüyüşü ve Abant Tabiat Parkı gezisi ile doğal güzellikleri görme fırsatı buldu.

Bolu’dan 4 Eylül’de dönen öğrenciler, Özel Sanko Okulları’nda günlük antrenmanlarla yüzme, basketbol, voleybol, masa tenisi ve kort tenisi çalışmalarını gerçekleştirdiler ve 9 Eylül’de bir aylık süreci kapsayan Sporcu Gelişim Performans Kampını tamamladı.

Özel Sanko Okulları Sosyal Etkinlikler Direktörü Bahadır Mete Horasan, üçüncüsünü düzenledikleri Sporcu Gelişim Performans Kampını, hedeflenen sporcu karakteri, disiplini ve ekip çalışması doğrultusunda eğlenceli bir şekilde tamamladıklarını ifade ederek, kamp çalışmasında emeği geçen öğretmenlerine teşekkür etti ve sporcularına yeni dönemde başarılar diledi.