ÖZEL SANKO ANAOKULU VE İLKOKULU VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Özel Sanko Okulları’nda, anasınıfı ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri velilerine yönelik “Veli Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi.

Abdulkadir Konukoğlu Kültür ve Spor Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Özel Sanko İlkokulu Müdürü Hülya Bingül, Özel Sanko İlkokulu olarak güçlü, başarılı, hayata hazır ve mutlu çocuklar yetiştirmek için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Öğrencilere, geleceklerini yaratmaları yolunda destek olacak takım çalışması, uyum becerisi, girişimcilik, yaratıcılık, çok yönlü olma yeteneği gibi 21. yüzyılın gerektirdiği bilgi ve becerileri kazandırmayı amaçladıklarını belirten Bingül, şöyle devam etti:

“Programlarımızın önemli bir kısmını oluşturan akademik çalışmalarımızın yanı sıra, her kademede uyguladığımız sosyal sorumluluk projeleriyle çocuklarımızın çevrelerine karşı sorumluluk ve duyarlılık kazanmalarını öngörüyoruz. Çocuklarımızı sosyal, sportif ve sanatsal alanlarda yetiştirmek için fırsatlar yaratıyoruz.”

Okul - veli işbirliğine çok önem verdiklerine dikkat çeken Bingül, “Çocuklarımız büyürken onlardaki gelişimi fark ederek güçlü yönlerini keşfetmek, geliştirilmesi gereken alanlarda doğru zamanda doğru desteği vermek hayati bir önem taşıyor” diye konuştu.

Bingül, “Bu nedenle çocuklarımızla ilgili objektif geri bildirim, gözlem ve önerilerimizi paylaştığımız bu süreçteki en önemli destekçilerimizden biri olan velilerimizle işbirliğimiz, olmazsa olmazlarımızdandır” ifadelerini kullandı.

Toplantı, anasınıfları ve 1. sınıfların öğretmenlerinin kura ile belirlenmesiyle sona erdi.