ÖZEL SANKO OKULLARI ÖĞRENCİSİ DİLA BİNGÜL YÜZMEDE TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

Yüzme Federasyonu’nun düzenlediği Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında Özel Sanko Okulları öğrencisi Dila Bingül, Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı.

İstanbul Tozkoparan Yüzme Havuzunda, Türkiye genelinde belirlenmiş baraj derecelerini geçen 13, 14, 15 ve 16 yaş sporcuların katılımı ile düzenlenen şampiyonada Dila Bingül 13 yaş bayan kategorisinde yarıştı.

Türkiye genelinden 380 sporcunun katıldığı ve eleme müsabakaları sonucunda, en hızlı 8 sporcu arasında kalan Dila Bingül, kulaç attığı beş yarıştan dördünde final yüzme hakkı kazandı. Dört final yarışının üçünde, ilk beş içerisinde yer alan Dila Bingül son yarışı olan 100 mt. Kelebek Stilinde 01.07.19 derecesi ile Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalyaya kulaç attı.

Özel Sanko Okulları Sosyal Etkinlikler Direktörü Bahadır Mete Horasan; öğrencileri Dila Bingül’ün başarısından çok büyük mutluluk ve Gaziantep’i temsil etmesinden dolayı gurur duyduklarını ifade etti. Horasan; “Öğrencimiz Dila Bingül’ü, emeği geçen öğretmenleri ve antrenörleri kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.